STARTSCHEMANGRUPPTRÄNINGBARNPRISER/ANMÄLANLEDAREFÖRENINGENFAQKONTAKTA OSS
Scheman: Barn Vuxen - Nu är det vecka 46 - Vårterminen pågår vecka 3 - 20 / Höstterminen pågår vecka 35 - 50.
SKRIV UT SCHEMA
Måndag
10:00-11:00
Seniorstyrka
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Helena B.
11:15-12:15
Qigong
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Tyra W.
Vecka: 46 - Marita Gegerfelt Nordgren kommer att leda detta pass resten av HT 2019 med sitt Qigong-pass.
18:00-19:00
Gympa Classic
Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare: Lillemor L.
Besökare förra passet: 40st
18:00-18:50
Step
Kungsängens Sporthall, Spegelsalen
Ledare: Jovanka M.
19:00-20:00
Spinning (Max 24st)
Kungsängens Sporthall, Spinningsalen
Ledare: Victoria L.
19:00-20:00
Tabata Styrka
Kungsängens Sporthall, Spegelsalen
Ledare: Kicki A.
19:00-20:00
Cirkelfys
Finnstaskolans gymnastiksal
Ledare: Heidi
20:00-21:00
Zumba
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Frida B.
Vecka: 46 - Lena vickar med sin Zumba
Tisdag
18:00-19:00
Tabata Styrka
Kungsängens Sporthall, Spegelsalen
Ledare: Kamilla A.
18:30-19:30
Gympa Mix
Brunnaskolans gymnastiksal
Ledare: Linda M.
19:00-20:00
Gympa Basic
Härneviskolans Idrottshall
Ledare: Ingrid P.
19:15-20:30
Skivstång Challenge
Kungsängens Sporthall, Spegelsalen
Ledare: Kattis E.
Onsdag
18:00-19:00
Freepower
Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare: Annika W.
19:00-20:00
Happy Movement
Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare: Rosita J.
19:00-20:00
Cirkelfys
Kungsängens Sporthall, Spegelsalen
Ledare: Maria R.
19:00-20:00
Spinning (Max 24st)
Kungsängens Sporthall, Spinningsalen
Ledare: Malin B.
Besökare förra passet: 21st
19:00-20:00
HIIT Core
Finnstaskolans gymnastiksal
Ledare: Micke S.
19:30-21:00
Yoga
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Sara F.
Torsdag
09:00-10:00
Seniorgympa
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Helena B.
18:30-19:15
Gympa Hits
Brunnaskolans gymnastiksal
Ledare: Kattis E.
19:15-20:15
Zumba
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Lena J.
Vecka: 46 - Linda M vikarierar med Gympa Mix
19:30-20:30
HIIT Styrka och rörlighet
Kungsängens Sporthall, Spegelsalen
Ledare: Micke F.
Fredag
08:30-09:00
Danze
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Karin S.
09:10-09:50
Moowy
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Karin S.
17:00-18:00
After Work
Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare:
Vecka: 46 - Lillemor Gympa Energy
Lördag
09:30-10:30
Bootycore X-tra allt
Kungsängens Sporthall, Spegelsalen
Ledare: Annika W.
10:00-11:00
EFIT
Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare: Lotta P.
Söndag
16:30-18:00
HIIT Styrka/Cardio/ Rörlighet
Härneviskolans Idrottshall
Ledare: Micke S.
18:00-19:00
Yoga
Härneviskolans Idrottshall
Ledare: Andrea B.
18:00-19:00
Gympa Classic
Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare: Maria R.
19:00-20:30
Yinyoga
Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare: Ewa H.
Vecka: 46 - Sara vickar med Yoga
Webbportalen producerad av Loominize Media 2018