Start
Gruppträning
Träningsformer
Schema
Schemaändringar
Barnverksamhet
Ledare
Styrelsen
Kalender / Events
Hallar & Lokaler
Börja Träna / Priser
Ordningsregler
Föreningen
Kontakta Oss
Pratbubblan
Dagens pass
18:00-19:00
Bootycore
Plats: Kungsängen, Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare: Annika W.
19:00-20:00
HIIT Styrka och kondition
Besökare förra passet: 16st
Plats: Kungsängen, Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare: Lotta P.
19:00-20:00
Spinning (Max 24st)
Besökare förra passet: 18st
Plats: Kungsängen, Kungsängens Sporthall, Spinningsalen
Ledare: Malin B.
19:00-19:45
HIIT Core
Plats: Bro, Finnstaskolans gymnastiksal
Ledare: Micke S.
19:30-20:30
Cirkelfys
Plats: Kungsängen, Kungsängens Sporthall, Spegelsalen
Ledare: Maria R.
19:30-21:00
Yoga
Plats: Kungsängen, G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Sara F.
Barngympa
17:00-18:00
Bamsegympa familj - Ålder ca 3 år
Plats: Kungsängen, Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare: Malin B.
17:00-18:00
Bamsegympa - Ålder ca 4 år
Plats: Brunna, Brunnaskolans gymnastiksal
Ledare: Elin M.
18:00-19:00
Bamsegympa - Ålder ca 4 år
Plats: Brunna, Brunnaskolans gymnastiksal
Ledare: Elin M.
Scheman: Barn Vuxen - Nu är det vecka 08 - Vårterminen pågår vecka 3 - 20 / Höstterminen pågår vecka 35 - 50.
Måndag
10:00-11:00
Seniorstyrka
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Helena B.
11:00-12:00
Qigong
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Tyra W.
18:00-19:00
Gympa Classic
Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare: Lillemor L.
19:00-20:00
Tabata
Kungsängens Sporthall, Spegelsalen
Ledare: Kicki A.
19:00-20:00
Spinning Puls (Max 24st)
Kungsängens Sporthall, Spinningsalen
Ledare: Mischa P.
Besökare förra passet: 23st
19:00-20:00
EFIT
Finnstaskolans gymnastiksal
Ledare: Heidi S.
Vecka: 8 - Maria vickar med cirkelfys.
Tisdag
18:00-19:00
Tabata
Kungsängens Sporthall, Spegelsalen
Ledare: Micke F.
19:00-20:00
Gympa Classic
Härneviskolans Idrottshall
Ledare: Lillemor L.
Vecka: 9 - Karin kör ABBA-gympa.
Besökare förra passet: 24st
19:15-20:25
Skivstång Puls
Kungsängens Sporthall, Spegelsalen
Ledare: Kattis E.
19:15-20:15
Zumba
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Frida B.
Vecka: 8 - Passet är tyvärr inställt!
Onsdag
18:00-19:00
Bootycore
Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare: Annika W.
19:00-20:00
HIIT Styrka och kondition
Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare: Lotta P.
Besökare förra passet: 16st
19:00-20:00
Spinning (Max 24st)
Kungsängens Sporthall, Spinningsalen
Ledare: Malin B.
Vecka: 9 - Mischa vickar (med spinning).
Besökare förra passet: 18st
19:00-19:45
HIIT Core
Finnstaskolans gymnastiksal
Ledare: Micke S.
19:30-20:30
Cirkelfys
Kungsängens Sporthall, Spegelsalen
Ledare: Maria R.
Vecka: 9 - Kicki vickar med tabata.
19:30-21:00
Yoga
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Sara F.
Torsdag
11:00-12:00
Mammaträning
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Kajsa L.
Vecka: 9 - Passet är inställt.
18:30-19:30
Gympa Basic
Brunnaskolans gymnastiksal
Ledare: Linda M.
19:00-20:00
Seniorpass
Bergaskolan
Ledare: Helena B.
19:15-20:15
Zumba
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Lena J.
19:30-20:30
HIIT Styrka och rörlighet
Kungsängens Sporthall, Spegelsalen
Ledare: Micke F.
Fredag
09:30-10:20
ABBA-gympa
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Karin S.
10:30-11:30
Rörlighet
G:a Ekhammarskolan, Danssalen
Ledare: Karin S.
17:00-18:00
After Work
Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare:
Vecka: 8 - Lillemor kör ett kombopass, det blir lite Gympa Classic och lite As(s) you like!
Lördag
09:30-10:30
Skivstång
Kungsängens Sporthall, Spegelsalen
Ledare: Kattis E.
Vecka: 8 - Annika W kör Bootycore X-tra allt!
10:00-11:00
EFIT
Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare: Lotta P.
Söndag
17:00-18:00
CirkelFamilj
Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare: Lotta P.
17:00-17:45
HIIT Styrka
Härneviskolans Idrottshall
Ledare: Micke S.
17:50-19:00
Yoga
Härneviskolans Idrottshall
Ledare: Karin S.
18:00-19:00
Gympa Classic
Lillsjöskolans gymnastiksal
Ledare: Maria R.
Vecka: 8 - Lillemor vickar med gympa classic.
Besökare förra passet: 41st
Webbportalen producerad av Loominize Media 2015